• Post category:Bramy

Aby prawidłowo dobrać bramę garażową należy wymierzyć otwór oraz zanotować następujące dane:

1. Wysokość (B) i szerokość (A) otworu, to tak zwane światło wjazdu.
2. Wysokość nadproża (D)-czyli odległość od górnej krawędzi otworu do sufitu.
3. Głębokość wolnej przestrzeni między sufitem a nadprożem (C). Nie może tu być żadnych rur, belek podporowych,grubych kabli czy też lamp. W niskich lub wąskich garażach utrudnieniem mogą też być okna lub drzwi na bocznej ścianie które są zabudowane na wysokości na której to będą usytuowane prowadnice podsufitowe.
4. Szerokości węgarków (E,F) -czyli odległości między ścianami z lewej i prawej strony a otworem

Należy zastanowić się także czy chcemy bramę otwieraną automatycznie (której to napęd wymaga trochę wyższego nadproża i głębszej zabudowy) czy będziemy otwierać ją ręcznie.

Do wyceny należy też podać oprócz w/w danych, oraz koloru i wzoru bramy informację czy posiadamy wejście dodatkowe do garażu (jeżeli brama jest jedynym wejściem to w przypadku bramy automatycznej należy zamówić też linkę otwierania awaryjnego aby móc ją otworzyć w przypadku zaniku zasilania).

Uwaga ! Jeżeli otwór pod bramę garażową nie jest jeszcze całkowicie wykończony należy uwzględnić w pomiarach i odjąć od danej wartości grubość tynku na ścianach i suficie, ewentualnego ocieplenia posadzki, ścian, sufitu a także wylewek czy płytek na podłodze.